Mit: Szkło jest bezpieczniejsze niż stal nierdzewna.

Fakt: Pura jest producentem najbezpieczniejszych butelek na świecie:

*W 100% nietoksyczne i pozbawione tworzyw sztucznych – Pura oferuje jedyną na świecie butelkę, która uzyskała certyfikat nietoksyczności niezależnej organizacji non-profit MADESAFE.ORG. Proces certyfikacji polega na badaniu produktu pod kątem występowania ponad 80 000 chemikaliów, takich jak toksyny wpływające na rozwój i zachowanie dziecka, związki endokrynnie czynne, rakotwórcze, metale ciężkie, lotne związki organiczne itp. Żadna inna butelka – szklana lub stalowa – nie jest w stanie przejść tego testu ze względu na stosowanie przez producentów plastikowych elementów, takich jak nakrętki, ustniki, słomki, nakładki, zakrętki itp. Niezależne badania dowiodły, że WSZYSTKIE tworzywa sztuczne (również te wolne od BPA/BPS) mogą wydzielać toksyny mające związek z różnymi rodzajami nowotworów i zaburzeniami w rozwoju dziecka. Nie dajcie się oszukać określeniami materiałów takimi jaki PP#5, polipropylen, Tritan® i inne – to po prostu wymyślne nazwy dla plastiku. Po co ryzykować i używać elementów z tworzyw sztucznych, jeśli Pura oferuje opcję w 100% pozbawioną plastiku, z certyfikatem nietoksyczności?

*Stal nierdzewna klasy spożywczej to pewnik – stal A2 (#304) jest wykorzystywana do produkcji wysokiej jakości przyborów kuchennych, sztućców; przy pasteryzowaniu mleka, warzeniu piwa; w chirurgii i wielu innych miejscach. Nic nie przedostaje się z i nie wnika do butelek Pura, czego dowiódł test MADESAFE. Nie można tego samego powiedzieć o szklanych butelkach z plastikowymi zakrętkami.

*Stal wygina się, szkło pęka! – nawet jeśli stalowa butelka zostanie lekko wgnieciona, można jej w dalszym ciągu używać. Upadek, który spowoduje wgniecenie w butelce stalowej, butelkę szklaną zmieni w dziesiątki ostrych jak brzytwa odłamków. Sprawdźcie ostrzeżenia znajdujące się na szklanych butelkach – zalecają dokładne każdorazowe sprawdzenie naczynia pod kątem pęknięć lub odprysków. Nieszczególnie buduje to zaufanie.

*Stal eliminuje wpływ promieni UV na mleko i inne napoje – dowiedziono, że ultrafiolet (UV) negatywnie wpływa na mleko (wyniki badań można łatwo znaleźć w Internecie). Szklane butelki przepuszczają promieniowanie, podczas gdy stal nierdzewna blokuje je całkowicie.

Mamy nadzieję, że te fakty skłonią Was do zgłębienia tematu na własną rękę. Wierzymy, że dojdziecie do takich samych wniosków. Szkło to doskonały materiał na okna, ale stal nierdzewna jest najlepszym wyborem w przypadku butelek dla dzieci i dorosłych.

Mit: Mleko, sok lub woda mogą smakować „metalicznie”.

Fakt: Czy mleko pasteryzowane, lane piwo, gotowany makaron lub cokolwiek jedzonego przy pomocy sztućców smakuje metalicznie? Oczywiście, że nie. Wszystkie butelki Pura są produkowane z wysokiej jakości stali nierdzewnej A2 (#304) klasy spożywczej – tej samej, którą stosuje się przy pasteryzowaniu mleka, warzeniu piwa, czy do produkcji przyborów kuchennych i sztućców. Obawa przed metalicznym smakiem bierze się z butelek aluminiowych, nie stalowych. Nic nie przedostaje się z i nie wnika do stali A2, dlatego nikt nie narzeka na smak mleka, piwa lub jedzenia ugotowanego w stalowym garnku.

Obawa: Stal może ulec wgnieceniu.

Pura odpowiada: Każdy upadek, który dla butelki stalowej skończy się delikatnym wgnieceniem, będzie katastrofą dla butelki szklanej lub plastikowej. Co więcej, udzielamy wieczystej gwarancji na nasze produkty ze stali nierdzewnej. Butelki Pura pozostają funkcjonalne najdłużej ze wszystkich dostępnych na rynku – i dajemy na to najlepszą gwarancję w branży.

Mit: Butelki z pojedynczą ścianką robią się zbyt gorące.

Pura odpowiada: szklane i plastikowe butelki również mają pojedyncze ścianki i dzięki fizyce wiemy, że przekazują dokładnie tyle samo ciepła co butelki stalowe – jednakże nieco wolniej. Jeśli napój rozgrzewa butelkę do tego stopnia, że nie można jej dotknąć, z całą pewnością jest zbyt gorący, by podać go dziecku nie ryzykując poparzenia. Z tego powodu stal nierdzewna jest LEPSZA – opiekunowie mogą natychmiastowo sprawdzić temperaturę zawartości dotykając butelki, co przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo. Dodatkowo, stal można łatwo rozgrzać używając gorącej wody. Osobom chcącym utrzymać temperaturę napoju przez długi czas (do 8 godzin), oferujemy także butelki w wersji termicznej.

Mit: Stal nierdzewna ulega korozji.

Pura odpowiada: Nasze stalowe butelki nie rdzewieją, ale może zdarzyć się, że zanieczyszczenie powierzchni spowoduje odbarwienie. W ponad 95% przypadków można je zlikwidować czyszcząc butelkę szorstką gąbką lub szmatką (nie należy używać metalowych skrobaczek). Na niezależnej stronie branżowej można znaleźć więcej informacji: http://www.ssina.com/faq/index.html#3

Pura używa stali nierdzewnej A2 (#304) – jest to materiał stosowany również przy pasteryzowaniu mleka, warzeniu piwa, czy do produkcji przyborów kuchennych i sztućców. Stal tej klasy nie wydziela niczego, jak również nie pochłania smaków (więcej informacji w micie pierwszym /w sumie to jest mit 2 jakby liczyć z tym o bezpieczeństwie/).

Pura oferuje jedyne na świecie butelki w 100% pozbawione tworzyw sztucznych. Badania dowiodły, że wszystkie tworzywa sztuczne mogą wydzielać substancje chemiczne powiązane z aktywnością estrogenną. Dzięki połączeniu stali nierdzewnej A2, silikonu medycznego i całkowitym braku plastiku, butelki Pura są najbezpieczniejsze na rynku!

Mit: Butelki Pura są zbyt drogie.

Fakt: Funkcjonalność „butelka, która rośnie razem z dzieckiem” oraz wyjątkowa wytrzymałość pozwalają na stosowanie jednej butelki od okresu niemowlęcego do wieku szkolnego – a nawet później, dzięki końcówce Big Mouth™ Sport Top. Zupełnie inaczej jest w przypadku „tradycyjnych” produktów, gdy na każdy etap rozwoju dziecka musimy zakupić nowy zestaw butelek. Oferujemy wieczystą gwarancję na elementy ze stali nierdzewnej, więc możecie mieć pewność, że butelki są wytrzymałe. W związku z tym produkty Pura kosztują w rzeczywistości ułamek tego, co butelki szklane lub plastikowe. Widać to również na przykładzie sukcesu marki na obszarach, gdzie cena ma znaczenie – w Wenezueli, Chile, Brazylii, Meksyku, Malezji, Indonezji, na Filipinach itp.